سلام به همگی 

ما برای اجرای طرح مدیریت پول برای بچه ها كارهای زیادی توی كلاس انجام دادیم كه برای اطلاع اولیا و به درخواست بچه های كلاس تصمیم گرفتم این مراحل را روی وبلاگ قرار بدم . از دخترای گل و والدینشون  خواهش می كنم كه نظراتشون رو برام ارسال كنن نظرات شما من رو در اجرای بهتر این طرح یاری می كنه . بی نهایت سپاسگزارم.

گام اول در درک ارزش پول درسنین ابتدایی شناخت انواع پول (سکه ای، کاغذی ،الکترونیکی )است و همین طور نگهداری از پول.

بعد از یک بحث یک ساعته با بچه ها راجع به نظرشون راجع به پول و پول داشتن به این نتیجه رسیدیم که پول در جایگاه خودش بسیار با ارزش است و داشتن هر چه بیشتر از پول باعث رفاه بیشتر ما می شه . توضیح دادیم پول براحتی تولید نمی شه و برای چاپ پول از مالیات های دریافتی کاغذ مخصوص خریداری می شه  و اگر ما در حفظ و نگهداری پول های کاغذی تلاش بیشتری بکنیم در نتیجه مالیات ها صرف آبادانی بیشتر کشورمان می شود وبا هم به این نتیجه رسیدیم که بهتره پول های کاغذیمان را در کیف پول هایی که پول ها رو صاف حفظ می کنه ؛ نگهداری کنیم و اولین تمرین کلاس ما خریداری کیف پول بود . متاسفانه در حال حاضر عکسی از کیف پول بچه ها ندارم .

گام بعدی برای مدیریت پول تقسیم پول دریافتیمان به قسمت های مختلفی است که اولین و مهمترین قسمت پس انداز کردن است و داشتن یک بانک خانگی و کوچک . به بچه ها یاد دادیم که 10 درصد از هر پولی رو که دریافت می کنند باید پس انداز کنند و برای نگهداری آن یک قلک سفالی کوچک به عنوان بانک خانگی خریداری کنند و من هم برای این که هنر مدیریت پولمان خیلی خشک نباشد تصمیم گرفتیم که بچه ها با تمام هنر خودشان این بانک کوچک را تزئین کنند . تصاویری از این تلاش رو ببینید.

 

دانش آموزان عزیز عكس هابه طور تصادفی از بین عكس های گرفته شده انتخاب شدند لطفا اگه عكس كسی بنود ناراحت نشید.

در قدم بعدی در رابطه با حساب بانكی و پول الكترونیكی در كلاس صحبت كردیم كه جا داره از شینا بنی اسدی عزیز و پدرگرامیشون كه در این مورد منو كمك كردن سپاسگزارم .

اقدامات بعدی در كلاس را در همین وبلاگ دنبال كنید.